Systemy fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne

Zajmujemy się sprzedażą paneli fotowoltaicznych, a w tym również ogrodowych lamp fotowoltaicznych.  Wykorzystanie energii słonecznej do oświetlenia przestrzeni zewnętrznych staje się coraz popularniejsze. Jest to bowiem nie tylko ekologiczne, ale także wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Dlatego też korzysta się z niego w wielu domach prywatnych. Nasza rozbudowana oferta systemów fotowoltaicznych sprawi, że każdy z Państwa znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak działają moduły fotowoltaiczne?

Moduły fotowoltaiczne złożone są z ogniw fotowoltaicznych, które zmieniają energię słoneczną w elektryczną. Odbywa się to w momencie, kiedy minimalna jednostka światła, czyli foton pada na płytkę krzemową, czyli materiał budulcowy ogniw. Zostaje ona wówczas pochłonięta przez krzem, który wymusza ruch na elektronie, czyli przepływ prądu elektrycznego. Wykorzystuje się złącze półprzewodnikowe typu p-n, które daje możliwość bezpośredniego połączenia tego procesu z obiegiem elektronów w obrębie sieci energetycznej i dzięki temu energia słoneczna zostaje zmieniona w elektryczną.

Gdzie montować systemy fotowoltaiczne?

Systemy fotowoltaiczne montowane są najczęściej na dachach budynków, rzadziej także w ogrodach. Aby pobierały one możliwe najwięcej energii słonecznej, konieczne jest ich ustawienie w odpowiedniej płaszczyźnie względem słońca. Przy wyborze ilości i wielkości paneli należy wziąć pod uwagę wielkość obiektu oraz liczbę zamieszkujących go osób. Pozwoli to w efekcie pokryć większość zapotrzebowania na energię elektryczną i przyczyni się do obniżenia rachunków.

Dlaczego warto zdecydować się na panele solarne?

Technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii są obecnie nie tylko modne, ale także zdecydowanie bardziej osiągalne niż chociażby w latach 90. XX wieku. Ich ceny przekraczały wówczas często możliwości finansowe większości Polaków. Co więcej, skuteczność ich działania była zazwyczaj niewystarczająca. Stały wzrost cen energii elektrycznej, która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania gospodarstw domowych, wymusza jednak poszukiwanie alternatywy dla paliw kopalnych. Dlatego też wzrasta zainteresowanie rozwiązaniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, co zbiegło się w czasie z rozwojem technologii, pozwalających pozyskiwać z nich prąd. Obecnie słońce to trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie.

Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne wyróżniają się wysoką trwałością i bezawaryjnością, dzięki czemu korzystanie z nich okazuje się czystą przyjemnością, tak jak czyste jest powietrze, do którego tworzenia się przyczyniają. Przy wykorzystaniu np. pomocy z Unii Europejskiej lub programu „Czyste Powietrze” stopa zwrotu inwestycji może nastąpić już nawet po pierwszym roku! 

Cena paneli solarnych

Cena paneli solarnych zależy przede wszystkim od ich rozmiaru, a także jakości użytych do produkcji komponentów. Na całkowitą cenę paneli ma również wpływ rodzaj dachu, na których zostaną umieszczone. Sam koszt montażu również uzależniony jest od kilku czynników, m.in. doświadczenia firmy instalującej, a także dostępności miejsca instalacji. Decydując się na panele słoneczne warto zwrócić szczególną uwagę na ich wydajność oraz własne zapotrzebowanie. Jeśli mają one służyć wyłącznie domownikom, warto skorzystać z prostszej i tańszej metody.

W ramach naszych usług oferujemy bogatą ofertę paneli oraz konkurencyjne ceny, dzięki czemu jesteśmy pewni, że każdy z klientów znajdzie u nas produkty odpowiadające jego zapotrzebowaniu.