Zastosowanie

Solarne systemy oświetleniowe

W naszej ofercie solarnych systemów oświetleniowych znajdują się uliczne lampy LED i panele słoneczne, które wykorzystywane są do nowoczesnego i w pełni ekologicznego oświetlania ulic, a także domów czy ogrodów. Wszystkie dostępne w ofercie solarne lampy LED i latarnie uliczne są autonomiczne i dostosowane do warunków panujących w naszym kraju – mogą działać przez kilka dni w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych. Nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej, bowiem działają w oparciu o naturalne źródło energii i tym samym nie generują kosztów za zużycie energii. Ponadto są bardzo proste i szybkie w montażu, nie wymagają przeprowadzania robót ziemnych i podłączania kabli, a do tego zapewniają wysoką jakość oświetlenia ze względu na zastosowanie w ich budowie technologii LED.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. Samo słowo to połącznie dwóch odrębnych wyrażeń – greckiego słowa phōs oznaczającego światło i jednostki pomiaru napięcia – volt. Po podłączeniu odpowiednich ogniw, które łączy się w moduły, energia czerpana jest z darmowego promieniowania słonecznego. W naszej firmie proponujemy Państwu panele słoneczne , dzięki którym będziecie mogli w pełni pokryć zapotrzebowanie swojego gospodarstwa domowego w energię słoneczną. By poprawnie obliczyć moc instalacji potrzebnej do zasilenia Państwa domu, zapraszamy do indywidualnych konsultacji z naszymi pracownikami.

Zalety wykorzystania energii słonecznej

Wykorzystanie energii słonecznej do oświetlania ulic, domów czy ogrodów ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie oszczędne, a przy tym zdecydowanie bardziej ekologiczne od klasycznego oświetlenia energią elektryczną. Ponadto pośrednio wpływa także na jakość powietrza. Prąd wciąż produkowany jest w Polsce w około 80% przy użyciu węgla. Zastosowanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii zmniejsza zużycie węgla, co w efekcie pomaga ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Ekologiczne podejście w dłuższej perspektywie może się zatem przyczynić do polepszenia jakości życia mieszkańców miast oraz efektywną walkę ze smogiem. Z tego względu solarne oświetlenie uliczne pojawia się coraz częściej nie tylko w reprezentacyjnych dzielnicach miast, ale także na osiedlach mieszkaniowych. Ciekawym rozwiązaniem są również hybrydowe lampy uliczne, które dają gwarancję, że światła nie zabraknie nawet w sytuacji, gdy nasłonecznienie w danym okresie będzie niższe. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

Czy warto inwestować w uliczne latarnie ledowe?

Wykorzystanie ulicznych latarni ledowych to rozwiązanie dla wszystkich klientów, którym zależy na rozwiązaniach ekologicznych, a przy tym również oszczędnych, zwłaszcza w dobie nieustannie rosnących cen energii elektrycznej. To źródło szeregu oszczędności dla gmin z tytułu braku cyklicznych faktur za prąd oraz osobowych, gdyż nie wymaga to angażowania pracowników do obsługi rozliczeń z dostawcą energii elektrycznej.

Jeszcze nie tak dawno systemy solarne były kosztowne, a stopa zwrotu niezadowalająca, jednak dziś są one znacznie bardziej wydajne. Wspólnoty mieszkaniowe używają ich np. do oświetlania osiedli czy części wspólnych w budynkach. Również władze miast i gmin przekonują się w coraz większym stopniu do korzyści płynących z wykorzystania ulicznych latarni ledowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura bądź kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące oferowanych przez nas produktów. Mogą również udzielić porady co do konkretnego produktu lub usługi.