Jak zamontować lampę solarną ? Lampy solarne to idealne produkty dla osób, które cenią sobie inteligentne rozwiązania, dbają o środowisko naturalne i nie chcą ponosić opłat za energię elektrycznąLampy solarne nie potrzebują prądu i okablowania, gdyż wbudowany panel solarny wykorzystuje energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej, która jest magazynowana w baterii, a następnie po zmierzchu jest wykorzystywana do zasilania oświetlenia. Solarne lampy ogrodowe są bardzo proste w instalacji i można jej dokonać samodzielnie według wskazań w instrukcji obsługi załączonej do produktu lub skontaktować się z biurem SOLUMEN. Uliczne lampy solarne, dla bezpieczeństwa użytkujących, zaleca się instalować poprzez pracowników firmy SOLUMEN.  Zwłaszcza gdy koniecznym jest zrobienie wykopu pod fundament słupa lampy. Jak wygląda montaż lamp solarnych? Czy jest trudny? Jakie narzędzia należy przygotować do założenia lamp solarnych?

Jak przygotować się do montażu lampy solarnej?

W celu instalacji ulicznej i ogrodowej  lampy solarnej w pierwszej kolejności należy zapoznać się z instrukcją obsługi i montażu. Następnie dla bezpieczeństwa zaleca się włożyć odzież ochronną, która zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń i zapewnia bezpieczeństwo. W przypadku wątpliwości przy samodzielnej instalacji lampy solarnej należy skontaktować się z biurem firmy SOLUMEN.

Jak zamontować lampę solarną uliczną?

Instalację lampy solarnej należy przeprowadzić w ciągu dnia, by nie zostawiać na noc np. wykopanego dołu pod fundament lampy. Do montażu należy przygotować wszystkie części latarni, składające się ze słupa, fundamentu, oprawy lampy i panelu słonecznego. Słup do pozycji pionowej podnosi się ręcznie lub za pomocą dźwigu. Jego niewłaściwe wyprofilowanie może spowodować destabilizację całej konstrukcji, więc warto właściwie wyprofilować jego nachylenie. Fundament latarni jest betonowy prefabrykowany. Najważniejszą kwestią przy instalacji oświetlenia solarnego jest umieszczenie lamp w nieosłoniętym miejscu – wszelkie naturalne i sztuczne elementy krajobrazu przysłaniające panel lampy solarnej mogą wpływać na szybkość ładowania baterii. Zaleca się skierowanie panelu fotowoltaicznego lampy w kierunku południowym, aby w sposób optymalny pozyskiwać energie słoneczną.