Oświetlenie ulic, chodników w sferze publicznej zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, znacznie zmniejsza ilość rozbojów, kradzieży. W sferze prywatnej oświetlone tarasy, ogrody pozwalają cieszyć się dłużej letnim wypoczynkiem.

Pytanie brzmi, jak zwiększyć nasz komfort życia po zmierzchu bez konieczności zwiększania wydatków na energię elektryczną. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto montować lampy solarne z czujnikiem ruchu?

Jak działają lampy solarne z czujnikiem ruchu?

Lampa solarna to z pewnością alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia energią elektryczną. W wielu przypadkach utrzymanie, czy też budowa sieci energii elektrycznej jest nieopłacalna. Sposobem na tanie, by nie powiedzieć darmowe oświetlenie podjazdów, tarasów czy też altan w ogrodzie są lampy solarne. Nowoczesne lampy solarne nie tylko są wydajne, ale atrakcyjne w wyglądzie. Istotą działania lamp solarnych są ogniwa fotowoltaiczne, które podobnie jak te montowane w panelach solarnych kumulują energię. Lampy te działają od zmierzchu od świtu, a wysokiej jakości lampy solarne potrafią działać autonomicznie (bez „udziału słońca”) nawet przez 10 dni. Zastanawiacie się, jak to jest możliwe?

Czujnik ruchu i technologia LED – zwiększają czas świecenia

Obecny rozwój technologii solarnej pozwala na oświetlanie „darmowym światłem” nie tylko terenów przy posesjach, ale także miejsc użyteczności publicznej.

Wbudowane weń czujnik ruchu oraz technologia LED pozwalają zwiększyć czas świecenia nawet do 10 dni „bez słońca”, czyli z ograniczonym „ładowaniem”. Żarówka z czujnikiem ruchu uruchamia się wyłącznie po zmierzchu oraz dzięki odbieraniu i wysyłaniu fal elektromagnetycznych lub ultradźwiękowych po „zauważeniu” ruchu przedmiotu, osoby określonej wielkości.

Te lampy, które dodatkowo doposażone są w czujnik zmierzchu, wykrywający promienie podczerwone pozwala zwiększyć jeszcze bardziej komfort korzystania z lamp solarnych z czujnikiem ruchu. Nowoczesne lampy solarne mają możliwość autonomicznego ustawienia godzin, w których fotokomórka ma działać, dlatego daje to użytkownikom 100% pewności, że lampa nie włączy się w ciągu dnia. Możliwość ustawienia godzin aktywności lampy to funkcja, którą warto sprawdzić, czy interesujący was model lampy jest wyposażony.

Dlaczego warto postawić na lampy solarne z czujnikiem ruchu?

To, co sprawia, że lampy solarne z czujnikiem ruchu cieszą się tak dużą popularnością to ich ekonomiczny wymiar i niebywała praktyczność, łatwość „obsługi”. Raz zamontowane działają praktycznie bez ingerencji właściciela, pełniąc funkcję praktycznego, darmowego oświetlenia okolic wokół budynku. To również sposób na podkreślenie architektury budynku. Dzięki nim nie tylko można cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu po zmroku, ale także pozwalają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Zamontowany bowiem czujnik ruchu wykryje każdy podejrzany ruch w okolicy domu, na podjeździe, przy garażu, ogrodzeniu uruchamiając lampę, co skutecznie zniechęci potencjalnych złoczyńców do dalszych działań.