W zależności od tego, czy nasz ogród jest mały, czy też obejmuje sporą przestrzeń użytkową, warto, by był on odpowiednio oświetlony. Pozwoli to na jego bezpieczne wykorzystywanie także w nocy lub w pochmurne dni, jak również zwiększy ochronę całej posesji, w tym samego domu. Niestety nie zawsze jest możliwe dostarczenie działającej instalacji elektrycznej w każde miejsce, gdzie jest ona potrzebna, tym bardziej, gdy znajduje się na zewnątrz, z dala od źródła zasilania. Jak można temu zapobiec?

Lampy solarne – optymalne oświetlenie tam, gdzie nie sięgają przewody

Instalacja lamp solarnych to doskonałe rozwiązanie do oświetlenia każdego miejsca, które nie może być obsługiwane przez tradycyjne źródła zasilania. Łatwość montażu oraz sama jakość emitowanego strumienia światła sprawiają, że jest to opcja równie dobra, jak tradycyjna lampa, przy jednoczesnej możliwości ustawienia jej w miejscu, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Mobilność lamp solarnych ma jednak pewne ograniczenie. Z racji tego, że podstawą ich działania jest energia słoneczna, lampa nie może być umieszczona w cieniu drzew lub budynków, które w trwały sposób uniemożliwiałyby pobór promieni słonecznych oraz możliwość ładowania akumulatorów je magazynujących.

Funkcjonalność i estetyka w jednym

Lampy solarne mogą stanowić nie tylko element prądotwórczy oraz zasilający. Z racji ich coraz mniejszych rozmiarów oraz estetycznego wyglądu nie są także problematyczne pod względem ich rozplanowania przestrzennego. Zazwyczaj montaż lamp solarnych odbywa się na pewnej wysokości, co jest spowodowane możliwością poboru przez nie jak największej ilości energii słonecznej, więc nie ma to wpływu na stan wizualny otoczenia. Instalacje lamp solarnych można założyć wszędzie tam, gdzie są one potrzebne, możliwości adaptacji jest wiele, stąd też jest to rozwiązanie dużo bardziej uniwersalne, niż standardowa elektryka ogrodowa.