Lampy solarne – podstawa działania. Jednym ze sposobów, by zaoszczędzić na domowych rachunkach za energię elektryczną, jest zainstalowanie lamp solarnych. Sprawdzą się one także w naszym umiarkowanym klimacie. Co więcej, do ich montażu nie potrzeba kilometrów kabli oraz dostępu do źródła prądu. Odpowiedni dobór lampy do przewidzianego dla niej zakresu i siły działania sprawi, że będzie to naprawdę trafiona inwestycja.
Zasady działania lamp solarnych
Nie trzeba posiadać wykształcenia elektrycznego, aby z łatwością pojąć zasadę działania lamp solarnych. Energia słońca, która jest kumulowana przez cały dzień w specjalnych bateriach, umieszczonych w oprawie oraz połączonych z panelem solarnym zostaje uwolniona, kiedy zapada zmierzch. Uruchomiony w ten sposób proces jest bardzo wydajny. Baterie mogą oddawać energię nawet do kilku dni w przypadku, gdy występuje bardzo duże zachmurzenie, uniemożliwiające efektywne ładowanie.
Aby lampy solarne świeciły jak najdłużej w produktach firmy SOLUMEN są zastosowane m.in. technologie ALS® (Adaptive Lighting System) +VFT® (Variable Frequency Technology) + TCS® (Temperature Control System) wspomagające całonocne świecenie także w pochmurne i deszczowe dni. System wykrywania ruchu w połączeniu z kilkoma trybami świecenia lampy (w zależności od: usytuowania lampy, terenu oświetlanego, itp.) pozwala na optymalne wykorzystanie zarówno pojemności baterii litowo-jonowej, jak i diod LED renomowanej firmy OSRAM®, umożliwiających autonomię lamp w okresie min. 4 dni, a w zależności od zmiennych warunków atmosferycznych okres ten może wynieść nawet powyżej 7 dni. Lampy solarne to rozwiązanie przede wszystkim ekonomiczne i przyjazne środowisku.
Lampy solarne – podstawa działania w domu i ogrodzie
Aby skutecznie doświetlić ogród, a jednocześnie nie narażać się na trud przeciągania kabli do najdalszych jego rejonów, wymagających oświetlenia, warto zainstalować ogrodowe lampy solarne. Ich koszt szybko się zwróci, jeśli przeliczymy cenę podpięcia nowej instalacji do sieci. Tym bardziej, gdy zachodzi potrzeba stałego źródła światła i lampa będzie pracować cały czas. Decydując się na zakup i instalację w swoim domu, czy ogrodzie lamp solarnych, trzeba także dokładnie określić, jaka moc będzie nam potrzebna, by odpowiednio zabezpieczyć wymagane zapotrzebowanie na nią. Im jest większe, tym większy powinien być panel wraz z akumulatorami lub też ilość paneli.